CO se ještě se zvířátky dělá?
KDE A JAK SE POUŽÍVAJÍ POKUSNÁ ZVÍŘATA
Desítky miliónů zvířat jsou ročně týrána - (poškozována na mozku, pálena, ozařována, oslepována, střílena, trávena, opařována, trhána, omračována apod.), aby nakonec jejich životy skončili v laboratorních popelnicích jako odpad po zbytečných a nehodnotných pokusech. U mnohých zvířat se před samotným experimentem vyřezávají hlasivky... Pokusná zvířata jsou nejčastěji používána v těchto odvětvích:
Farmaceutický průmysl používá zvířata pro zjišťování reakcí na různé druhy látek při výrobě farmaceutických výrobků - léků, očkovacích sér apod.
Výuka na školách. Výuku biologie, přírodopisu na základních a středních školách velice často "zpestřují" pokusy s žížalami, myškami, žábami a ptáky. Děti donesou do hodiny žížaly a připraví je žiletkou či nožem o několik částí těla na důkaz rychlé regenerace žížalího organismu. (Takováto výuka má jediný efekt: ničí vztah k přírodě a úctu ke všemu živému).
Vojenský průmysl se na zvířatech učí jak z efektivnit zabíjení. Zvířata se tak nevinně dostávají do role nepřítele, který dostane v experimentu pěknou lekci. Za účelem potvrzení značné prudkosti střel a kulek ze střelné zbraně se v Německu střílí do psů (boxer) a zakrslých sviní. Poté jsou zvířata operována, aby bylo zjištěno, jakým způsobem vnikají kulky do těla. Morčata jsou umístěna v blízkosti děl, čímž jsou vystavena hluku zbraně velkého kalibru. Zvířata mají zničené ušní bubínky a tkáně v plicích. (Spiegel 13/84). Zkouška granátů na morčatech není žádnou vyjímečnou zkouškou. V Anglii v jedné ukázce vojáci stříleli do lebek 29 opic Resus ze vzdálenosti 10 m. Experiment měl být poskytnutím pomoci konstruktérům nových ocelových helem. Je stříleno do ovcí, králíků a psů omámených fosforoorganickými látkami, které vyvolávají ochrnutí nervového systému. (Neu Westfalishe Zeitung 28.2.1984). Americká armáda využívá zvířata k testování nukleárních a chemických zbraní. Zvířata jsou nadávkována neutrony a poté podstupují elektrický šok. Tajné vojenské výzkumy nespadají pod civilní kontrolu (přestože jsou placeny z našich daní) a proto veřejnost o těchto děsivých skutečnostech ví velice málo !
Automobilový průmysl používá zvířata pro bezpečnostní zkoušky nových aut. Jsou zkoušeny bezpečnostní pásy, pevnost materiálu a především reakce živého organismu na prudké nárazy při simulované havárii.
Potravinářský průmysl na pokusných zvířatech zkouší různé konzervační přísady, barviva.